Скопје

Запленети речиси 3.500 пиротехнички средства на булевар во центарот на Скопје

На 31.12.2022 во 15.45 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, при преземање службени дејствија, полициски службеници од СВР Скопје пронашле 3472 различни видови пиротехнички средства.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток