Македонија

Неготинец лишен од слобода оти ја нападнал сопругата

На 05.01.2023 во 20.10 часот во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Г.Ц.(42) од неготинско село, затоа што физички ја нападнал неговата 35-годишна сопруга. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На почеток