Македонија

Приведен велешанец кој го нападнал синот

На 05.01.2023 во 15.20 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Љ.С.(55) од Велес, затоа што физички го нападнал неговиот 26-годишен син. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На почеток