Македонија

Приведен прилепчанец кој се тепал во обложувалница

Денеска (06.01.2023) во 02.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле Љ.Р.(31) од с.Раклиш, затоа што во спортска обложувалница на ул.„22 Октомври“ во Радовиш физички го нападнал А.С.(23) од с.Ораовица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На почеток