Македонија

Велешанка ја нападнала снаата, реагирала полиција

На 05.01.2023 во 11.10 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода К.Д.(46) од Велес, затоа што физички ја нападнала нејзината 23-годишна снаа. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток