Македонија

Приведени тројца Албанци кои агресивно се однесувале кон сопственик на угостителски објект

Денеска (06.01.2023) во 01.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Дебар ги привеле З.Е.(28), А.Ш.(34) и К.М.(38), сите од Република Албанија, затоа што агресивно се однесувале кон Е.С. од Дебар, сопственик на угостителски објект.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

На почеток