Скопје

(ФОТО) Данела седна на маса со Ковачевски и Спасовски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на социјалните мрежи објави фотографии од средбата со Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан. Тој на фотографиите е заедно со градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска и премиерот на државата Димитар Ковачевски.

„Почитувани граѓани,
Дозволете ми свое лично име и од име на МВР да ви го честитам првиот празник меѓу празниците, Рождеството Христово – Божиќ, со желби, пред сѐ, за добро здравје, духовен спокој и мир.
На спасоносниот и најрадосниот ден, кога надежта и верата победуваат, Синот Божји се раѓа, носејќи го семето на вечниот живот за да нѐ избави од ропството на гревот, подавајќи ни рака за наше спасение.
Христовата незалезна светлина духовно нѐ воздигнува и ни отвора нови порти кон нови возвишени цели. Преку новиот живот да создадеме подобра иднина.
Со нова енергија да бидеме инспирирани на благородни дела, солидарност и заедништво. Да бидеме добри секогаш, секаде и со секого.
Нека блескавата Витлеемската ѕвезда повторно го осветли нашиот пат, потсетувајќи нѐ на вистината, дека Христос се роди и Бог го испрати спасението на човештвото.
Честитајќи ви го Божиќ, ви посакувам празничната радост да ја споделите со најблиските, со чисто срце и искрена љубов.
Христос се роди“, напиша Спасовски.

На почеток