Скопје

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

На 06.01.2023 во 16.50 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.Р.(64) од Прилеп пријавил дека на бул.„АСНОМ“ бил каснат од куче скитник.

На 06.01.2023 во 11.20 часот Г.П.(46) од Скопје пријавил дека на паркинг простор во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил каснат од куче скитник.

На 06.01.2023 во 14.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, Т.М.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Христо Татарчев“ бил каснат од куче скитник.

На почеток