Македонија

(ВИДЕО) Снимен македонски граничар како бара мито

На социјалните мрежи се појави видео снимено во декември минатата година на која се гледа како македонски граничар бара и добива мито од грчки државјанин.

-Скопски полицаец бара „подарок“ за да ги пушти патниците да ја преминат границата, стои во описот на видеото.

На почеток