Македонија

Кривична за тетовец во чие возило се пронајдени куршуми

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.П.(42) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје, муниција или распрскувачки материи“.

При преглед во неговото возило на регионалниот пат Блато –Маврово, на место викано „Бошков мост“, полициските службеници пронашле куршуми.

На почеток