Македонија

Приведен малолетник кој извршил две кражби

На 12.01.2023 околу 21.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода малолетник од Добридол поради сомнение за негова инволвираност во две кражби пријавени во текот на овој месец во Добридол.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

На почеток