Скопје

22-годишна скопјанка го пријавила момчето за силување

На 13.01.2023 во 20.45 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 22 – годишна девојка од Скопје пријавила дека нејзиното момче В.Б.(24) од Скопје извршило обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток