Македонија

Пукање во Прилеп поради расправија

На 17.01.2023 во 22.15 часот во ОВР Прилеп, 57-годишна стружанка пријавила дека околу 20.00 часот, Р.В. со кого имала нарушени односи, надвор од домот на нејзин роднина во Прилеп, испукал од пушка во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток