Македонија

Велешанец нападнат со нож додека бил на работа

На 18.01.2023 во 15.15 часот Н.Н.(20) од Велес пријавил дека на 17.01.2023 околу 17.50 часот во с.Чолошево, каде работел како обезбедување на плац за изградба, бил физички нападнат од три лица, од кои едното со остар предмет му нанело исеченица на раката.

Се работи на расчистување на случајот.

На почеток