Македонија

Ги нападнал снаата и нејзиниот малолетен син

На 18.01.2023 во 14.15 часот во Кочани од полициски службеници од Полициската станица Кочани бил лишен од слобода Ќ.А.(46) од Кочани, поради тоа што околу 12.30 часот во домот на неговата снаа С.А.(41) од Кочани, најпрво вербално, а потоа и физички ги нападнал неа и нејзиниот малолетен син.

По овластување на Јавен обвинител извршен е увид и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток