Скопје

Затвореник во Идризово нападнат со тврд предмет

На 24.01.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека осуденикот Е.Н.(23) од Гостивар на дежурен командир пријавил дека на 20.01.2023, по претходно нерасчистени односи, бил физички нападнат од друг осуденик О.М., кој употребил тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот.

На почеток