Скопје

206 санкционирани возачи во Скопје: 59 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.02.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 59 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.
Изречени се три мерки за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за некористење сигурносен појас, шест мерки за возење под дејство на алкохол…
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

На почеток