Македонија

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 14 степени.

Во следниот период ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во сабота. Во недела попладне и во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник се очекуваат нови врнежи од дожд.

На почеток