Македонија

Возел со 2,38 промили алкохол во крвта

 

Во текот на изминатата вечер (10/11.03.2023)во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 14 возачи.Од нив 6 на територија на Битола, 7во Прилеп и 1 Ресен. За време на контролата биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

На почеток