Македонија

Времето денес сончево и топло

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, велат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

Еве како ќе се движат температурите:

На почеток