Магазин

(ВИДЕО) Повторно тепачка за месо во Србија

Во познат синџир супермаркети во Неготин настана општ хаос поради, верувале или не, месо. На социјалните мрежи се појави и снимка од тепачката меѓу граѓани на која се гледа како луѓето го грабнуваат и грабнуваат пакуваното месо во дрвени гајби.

И постарите и помладите граѓани можат да се видат на видео кое стана вирално на социјалните мрежи, со луѓе кои се прескокнуваат еден со друг за да добијат пакет месо за себе. Некои си земаа неколку парчиња со себе, а еден господин падна во одреден момент од тепачката за месото.

Еден од вработените го подигнал старецот кој паднал, но борбата за месото не престанала тука. Погледнете како тоа изгледаше на видеото:

Да потсетиме, ваква тепачка се случи и пред една недела кога на познат маркет се степаа за ќебапи што се продаваа.

@helobibi97 #lidl #negotin ♬ original sound – CopyPasta

На почеток