Спорт

„Само еден може да биде број 1“, Иџе со победа во Европскиот шампионат на ридски патеки.

Македонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе викендот забележа победа на почетокот на новата сезона во Европскиот шампионат на ридски патеки.

„Голема победа на голем празник! Само еден може да биде број 1“, напиша Стефановски на својот профил на Фејсбук.

Стефановски  во Франција го освои првото место во првата трка со време од 2:46:838.

Во Генералниот поредок Македонецот е трет по лидерот Николас Вервер од Франција и  Италијанецот Лука Гаетани, двајцата со возила на Порше.

На почеток