Скопје

Се судрија мопед и автомобил во Кисела Вода, повредени двајца малолетници

МВР инфрмира дека синоќа околу 22.30 часот се случила тешка сообраќајна незгода во скопска Кисела Вода, во која двајца малолетници завршиле со тешко повреди.

Според информациите, незгодата се случила на крстосница на ул. „Борис Трајковски“ со ул. „Есенинова“ и ул. „Иван Козаров“. Во сообраќајката се судриле мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник и патничко возило „рено меган“ со скопски регистрации, управувано од Ј.Т.(33) од Скопје.

„Во несреќата, малолетен сопатник на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, додека возачот на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – соопштија од МВР.

На почеток