Свет

(Видео) Автобус се запали во Ниш, луѓето бегале во паника

(Видео) Автобус се запали во Ниш, луѓето бегале во паника


Денеска во Ниш градски автобус се запали на автобуската постојка.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by 192.RS (@192_rs)

„Пожар избувна од задниот дел на автобусот каде што се наоѓа моторот. Луѓето почнаа да бегаат во паника, автобусот се претвори во оган. Црн чад имаше насекаде“, изјави за „Блиц“ еден од минувачите што случајно се нашол во близина и додал:

 

View this post on Instagram

 
A post shared by 192.RS (@192_rs)

„Работниците во околните дуќани се криеја стравувајќи дека нешто ќе пукне. Беше страшно. Пожарникарите брзо дошле и почнале да го гаснат пожарот“.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by 192.RS (@192_rs)

Пожарот во автобусот го изгаснале шест пожарникари со две возила. Повредени нема.

На почеток