Скопје

Малолетник фатен со нож во автобус на ЈСП

На 25.05.2023 во 12.30 часот во автобус на ЈСП на подрачјето на Карпош, од полициски службеници од Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Карпош бил приведен малолетник од Скопје, затоа што кај него бил пронајден и одземен нож. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток