Свет

(Видео) „Србијо ти благодарам“-се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот

(Видео) „Србијо ти благодарам“-се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се огласи пред почетокот на митингот кој се одржува во центарот на Белград.

Тој преку краток видео клип упати благодарност до народот.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

„Србијо, ти благодарам! напиша тој на својот инстаграм профил.
На платото пред Народното собрание во Белград, во тек е митингот „Србија на надежта“. Вучиќ, предходно истакна дека сите треба да дојдат во главниот град и да ја поддржат слободарската политика на единство и независност.

На почеток