Свет

Експлозија на гасовод во Истанбул

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата предизвика голем пожар. На местото на инцидентот се испратени многу противпожарни возила. Засега нема информации за загинати или повредени луѓе.

Причината за експлозијата се уште не е позната.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток