Свет

(Видео)Илјадници литри пенливо вино оди во неповрат, по експлозија во италијански резервоар

Необична експлозија на шампањ веројатно ги натерала љубителите на пенливи вина да прогласат ден на жалост кога се појавила снимка на која овој пијалак од фабриката се прелива како од чаша.

Станува збор за снимка на која се гледаат 30.000 литри Просек како одат во неповрат по хаваријата во италијанскиот резервоар.

Резервоарот под притисок експлодирал бидејќи имало премногу персонал кој работел во него. Сепак, овој тажен момент за љубителите на вино, испаднал идеален момент за љубителите на видео клипови, откако оваа хаварија од далеку изгледала како пенлив пијалак да се прелива од чаша.

Винаријата која на Фејсбук ја објавила оваа снимка, за кратко време добила 500.000 прегледи.

Conegliano: troppo mosto nel Silos , tracimano 30 mila litri di Prosecco !!

Posted by L'enoteca Zanardo Giussano on Tuesday, September 25, 2018

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток