Спорт

(ВИДЕО) Нурмагомедов го победи Мекгрегор во борбата на векот, па настана општа тепачка

Хабиб Нурмагомедов вчера го победи Конор Мекгрегор во борбата на векот во ултимејт фајт првенството (УФЦ). Русинот победи во четвртата рунда со  давање, односно Мекгрегор беше принуден да се предаде.

По победата Нурмагомедов тргна да се пресметува со тимот на Мекгрегор, по што настана општа тепачка во и околу рингот.

 

R™@RealTalkMUFC

Khabib beats Conor and then this happens…

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток