Спорт

Повредата на Жиру не е сериозна

Повредата на Жиру не е сериозна

Повредата на Оливие Жиру не е сериозна, но неговиот настап наредната недела во градското дерби против Интер е неизвесен, пренесуваат италијанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Жиру, пред два дена, во дресот на националниот тим против Република Ирска, го повреди стапалото. Во раната фаза од првиот дел тој го напушти теренот и веднаш се врати во Милано.

Деталните прегледи покажаа дека на напаѓачот на Милан треба да мирува, но прашање е дали ќе биде подготвен за градското дерби против Интер.

„Дерби дела Мадонина“ ќе се игра на 16. септември.

Интер и Милан го делат првото место во поредокот во Серија А, тие се единствените со по три победи во исто толку натпревари.

Макфакс

На почеток