Македонија

Кумановец загина од струен удар во фабрика

Кумановец загина од струен удар во фабрика

Работник од Куманово загина од струен удар.

МВР објави дека несреќата се случила во текот на вчерашниот ден, а станува збор за 44-годишен кумановец со иницијали Д.Г. кој во моментот бил во фабрика.

Тој бил пренесен во Општата болница Куманово, каде лекар констатирал смрт.

Извршен е увид, а телото предадено на семејството.

Макфакс

На почеток