Спорт

(Видео) Столе се сретна со идолот Буфон

(Видео) Столе се сретна со идолот Буфон

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски имаше чест да се сретне со италијанската голманска легенда, Џанлуиџи Буфон, добивајќи автограм на дресот со кој беше фотографиран пред мечот со Италија.

Голманот на Рајо Валјекано стана сензација во Италија откако на тренинг пред квалификацискиот меч со Италија го носеше стариот дрес на Буфон, сега имаше можност да се сретне со Буфон, и да добие вреден автограм.

Макфакс

На почеток