Свет

(Видео) Украинци со беспилотни летала оштетија руски тенк

(Видео) Украинци со беспилотни летала оштетија руски тенк

Три беспилотни летала ФПВ од 500 долари оштетиле руски тенк „Т-90А“ кај Бахмут, вреден 4,5 милиони евра, тврдат Украинците.

Тие објавија и снимка.

makfax.com.mk

На почеток