Македонија

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај граничниот премин Пелинце, со „ауди“ излетале надвор од коловозот

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај граничниот премин Пелинце, со „ауди“ излетале надвор од коловозот

Вчера, во 7.30 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат село Младо Нагоричане – граничен премин Пелинце, во атарот на селото Алгуња, општина Старо Нагоричане, патничко моторно возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 24-годишниот Г. П. од Скопје, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

„Во несреќата тешки телесни повреди добила сопатничката, 20-годишната М. П. од Скопје, а телесни повреди добил возачот, констатирани во Општата болница Куманово“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

Макфакс

На почеток