Свет

(Видео) Пукање во средно училиште во Луизијана: има загинати и повредени

(Видео) Пукање во средно училиште во Луизијана: има загинати и повредени

Најмалку едно лице загина, а две се ранети во пукање во средното училиште „Света Елена“ во американската сојузна држава Луизијана.

Според неофицијални информации, едно лице е пренесено во локална болница, јавува локалната телевизија WBRZ, огранок на телевизиската станица ABC.

Вториот повреден е префрлен во детската болница во Батон Руж.

makfax.com.mk

На почеток