Свет

Момче загина во руски напад, тврдат Украинците

Момче загина во руски напад, тврдат Украинците

Во синоќешниот руски напад врз село на југот на Украина едно момче загина, а уште четири лица се ранети.

Според украинските власти, проектилот погодил куќа. Таму загинало шестгодишно момче, а тешко е ранет неговиот 13-годишен брат.

Ранети се и соседите, кои притрчале да помогнат, тврдат Украинците.

makfax.com.mk

На почеток