Свет

(Видео) Рускиот министер за одбрана прашан дали ќе победат: „Немаме друг избор“

(Видео) Рускиот министер за одбрана прашан дали ќе победат: „Немаме друг избор“

Новинар на руската државна телевизија „Русија 1“ вчера го праша министерот за одбрана, Сергеј Шојгу, дали ќе победи во војната со Украина. Шојгу реагира на интересен начин. Првин ги рашири рацете, па рече: „Немаме друг избор“.

dobivaj vesti na viber

Антон Герашченко, советник на украинското Министерство за внатрешни работи, објави делумна снимка на социјалната мрежа Х. Тој објави видео на кое не се гледа одговорот на Шојгу, туку само раширувањето на рацете на новинарското прашање. Снимката веднаш се прошири на социјалните мрежи.

makfax.com.mk

На почеток