Македонија

Тешко повредена малолетничка, тракторист удрил во неа и избегал

Тешко повредена малолетничка, тракторист удрил во неа и избегал

Вчера, во 19.10 часот, во СВР Куманово било пријавено дека во село Ропаљце, општина Липково, трактор со приколка удрил во малолетничка од село Ропаљце и го напуштил местото, извести МВР.

„Во несреќата тешки телесни повреди добила малолетничката констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’ во Скопје“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

Макфакс

На почеток