Македонија

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Вчеравечер, во 23.30 часот, во Полициската станица Аеродром, 34-годишниот Д. Т. од Скопје пријавил дека на улицата Лисец бил каснат од куче скитник, велат од МВР.

Претходно истиот ден, во 13.25 часот, во Полициската станица Ѓорче Петров, 48-годишниот К. К. од Скопје пријавил дека на улицата Лука Геров бил каснат од куче скитник, додаваат од МВР.

Макфакс

На почеток