Македонија

Вработена во „Комунално“ во Струга пазарела со картички на лица кои ги заборавиле при наплата

Вработена во „Комунално“ во Струга пазарела со картички на лица кои ги заборавиле при наплата

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против Л.М.(50) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „оштетување“ и „неовластено навлегување во компјутерски систем“.

„Пријавената, вработена во ЈП „Комунално“ во Струга, на 16.08.2023 и 18.08.2023, неовластено одзела платежни картички од две лица кои при наплата ги заборавиле на пултот, по што ги користела за свои потреби“, велат од полицијата.

Макфакс

На почеток