Македонија

Уапсен тетовец, ја истепал својата 23-годишна сестра

Уапсен тетовец, ја истепал својата 23-годишна сестра

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 17.10 часот, го лишиле од слобода 24-годишниот тетовец Ч. А, кој бил пријавен од 23-годишната сестра дека во семејната куќа физички ја нападнал, извести СВР Тетово.

„Тој е задржан во Полициската станица Тетово и се расчистува и документира случајот по што против пријавениот ќе следува соодветен поднесок“, додаваат од СВР Тетово.

Макфакс

На почеток