Македонија

Едно лице потешко, а две полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Струга

Едно лице потешко, а две полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Струга

Утрово, во 00.30 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид – Струга, кај Оровничка плажа, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Ф. М. (31) од струшкото село Франгово, и патничко возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А. О. (34) од селото Велешта.

Притоа тешки телесни повреди добил возачот Ф. М., констатирани во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.

Телесни повреди добиле возачот А. О. и неговиот сопатник А. В. (23) од Велешта, констатирани во Општата болница во Струга. Увид на местото извршила екипа на СВР Охрид.

Макфакс

На почеток