Македонија

Тешко повреден велосипедист во Гостивар, во него удрил автомобил

Тешко повреден велосипедист во Гостивар, во него удрил автомобил

Вчера, во 15.50 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на крстосницата на улиците Браќа Ѓиновски и Гоце Делчев во Гостивар, патничко возило „фолксваген голф“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 40-годишната гостиварка Ѓ. Р., удрило во велосипед што го управувал 56-годишниот гостиварец Е. М.

Во несреќата велосипедистот добил тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, соопшти полицијата.

Макфакс

На почеток