Свет

Крадела во стан во Пула, во бегството скокнала од првиот кат

Крадела во стан во Пула, во бегството скокнала од првиот кат

Полицијата во Пула ја заврши кривичната истрага против 46-годишна жена и утврди сомнение дека сторила кривично дело тешка кражба.

Жената е осомничена дека во утринските часови на 15 септември упаднала во стан на петти кат на улицата Негријева во Пула, од каде украла разни парчиња облека, козметички производи и други предмети.

При излегувањето од станот, 45-годишната сопственичка и соседите се обиделе да ја спречат да побегне, но жената бегајќи скокнала од првиот кат, по што била пронајдена и уапсена од полицијата.

Отуѓените предмети се вратени на сопствениците, а против осомничениот во редовната постапка е поднесена кривична пријава до надлежното државно правобранителство.

На почеток