Свет

Девојка од Србија почина на Крит

Девојка од Србија почина на Крит

Девојка од Србија на 32-годишна возраст починала на Крит за време на одморот.

Таа била на одмор со друштво.

Во саботата вечерта ѝ се слошило и им рекла на пријателите дека повеќе би сакала да остане во хотелската соба за да се одмори.

Нејзините пријатели отишле на кафе, а кога се вратиле во собата, ги дочекала трагедија – нивната пријателка била мртва, јавуваат грчките медиуми.

Била повикана брза помош, но било доцна. Трагедијата се случила околу 22 часот во хотел во Херсонисос.

Наредена е обдукција.

На почеток