Свет

Се појавија слики од уништената руска подморница

Се појавија слики од уништената руска подморница

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои наводно се гледа руска подморница уништена во минатонеделниот украински напад.

„Фотографии на кои се прикажани последиците од украинскиот ракетен напад со ракетите „Сторм Шадоу“ на рускиот брод, подморница „Ростов на Дон“ во Севастопол. Со оглед на природата на штетата што ја гледаме, проектилот ја погодил подморницата со разурнувачки ефект“, објасни на Фејсбук профилот Ukraine Weapons Tracker.

На почеток