Свет

Бугарија објави фотографии од дронот со експлозив, кој слета во бугарско одморалиште

Бугарија објави фотографии од дронот со експлозив, кој слета во бугарско одморалиште

Бугарското Министерство за одбрана денеска соопшти дека испратило специјална единица за проверка и деактивирање беспилотно летало со експлозив, што во неделата вечер слета во црноморскиот град Тјуленово.

dobivaj vesti na viber

Потоа објави фотографии од дронот.

На почеток