Македонија

Му се заканил со пиштол: гостиварец добил закани пред својот дом

Му се заканил со пиштол: гостиварец добил закани пред својот дом

Триесет и едногодишниот Ф. С. од Гостивар, вчера, во 19.45 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот пред својот дом на улицата 204 во Гостивар, З. Б. му се заканил со пиштол поради претходни недоразбирања.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Макфакс

На почеток