Хаос на Клиниката за кардиохирургија: вработен го натепал директорот, па навредувал медицинска сестра

Денес околу 10 часот во полицијата добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш. (директор на клиниката). Вработениот потоа ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во полицијата. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот. Макфакс