Спорт

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата.

dobivaj vesti na viber

Гостите дојдоа во водство со голот на Зеки Амдуни во 41. минута, за Форест да успее да израмни со прекрасниот гол на поранешниот фудбалер на Челси, Калам Хадсон-Одои во 64. минута од мечот. Лајл Фостер потота постигна уште еден гол за гостите, но тој беше поништен поради играње со рака.

Форест сега се на осмото место на табелата со 7 поени по пет меча, додека Барнли се претпоследни со еден поен од четири одиграни мечеви.

Standings provided by Sofascore

Макфакс

На почеток